Guncel Haberler

Aylin Nazlıaka’dan Gökçen Enç’e suç duyurusu

Anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında kendisini Meclis kürsüsündeki mikrofona kelepçeleyen bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka, AKP’li Gökçen Erdoğan Enç ve İlknur İnceöz ve diğer AKP’li kadın vekiller hakkında ‘kelepçeyi açmaya çalışırken kendisini darp ettiği gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulundu.

Aylin Nazlıaka’dan Gökçen Enç’e suç duyurusu
25 Ocak 2017 - 13:44 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, geçtiğimiz hafta Meclis Genel Kurulunda anayasa değişikliği görüşmeleri devam ederken kendisini kürsüdeki mikrofona kelepçeledi. AKP’li kadın milletvekilleri kelepçeyi açmaya çalıştığı sırada çıkan kavgada CHP’li Şafak Pavey ile HDP’li Meclis başkanvekili Pervin Buldan ve AKP’li Gökçen Erdoğan Enç yaralanmıştı. Aylin Nazlıaka, kendisine AKP’li Gökçen Erdoğan Enç ve AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz’ün kendisini darp ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

FOTO:DHA/Arşiv – Aylin Nazlıaka savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

AKP’li kadın milletvekillerinin tümünden şikayetçi olan Nazlıaka’nın savcılığa verdiği suç duyurusunda “Yapılan saldırı sonrası yaşanan arbedede, Anayasa değişikliğine muhalif olan farklı partilere üye kadın milletvekilinin de yaralanması, üzerime gelen kalabalığın amacının, kürsüdeki kelepçeyi çözmek ve eylemime son vermek değil, muhalif görüş ve fikirleri fiziksel şiddet kullanarak susturmaya çalışması olduğu çok açıktır. Bu saldırıya ilişkin CD görüntüleri ve TBMM tutanakları ekte sunulmaktadır” ifadeleri yer aldı. (DHA)

İLGİLİ HABERGünün kadını AKP'li Gökcen Özdoğan Enç konuştuGünün kadını AKP’li Gökcen Özdoğan Enç konuştu

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER